BLOG SEO

Koniec katalogu onet.pl oraz gazeta.pl

Likwidacja dwóch popularnych katalogów

W sieci pojawiła się informacja o zakończeniu działalności dwóch katalogów, prowadzonych w serwisach onet.pl oraz gazeta.pl. W przypadku katalogu onet.pl informacja jednak jest o tyle lepsza, że katalog ze wszystkimi wpisami pozostaje dostępny i widoczny w sieci. Natomiast katalog gazeta.pl wraz z końcem roku 2017 kończy swoją działalność i całkowicie znika z sieci. Poniżej zacytowane informacje, podane przez serwisy.

 

katalog.onet.pl

„Informujemy, iż z dniem 1 czerwca 2017 roku usługa Katalog kończy działalność. Po upływie tego terminu Państwa konto w serwisie Katalog zostanie zamknięte. Wszystkie wpisy dodane do 1 czerwca 2017 roku będą wciąż widoczne w Katalogu. Nadal będzie można korzystać z serwisu, nie będzie możliwości dodania nowych wpisów. (…)”

 

katalog.gazeta.pl

„Informujemy, że z dniem 1.05.2017 roku zamykamy możliwość zakupu dostępu do katalog.gazeta.pl. Strony w katalogu będą utrzymywane zgodnie z regulaminem. Serwis katalog.gazeta.pl będzie utrzymywany do końca 2017 roku, po tym okresie przestanie istnieć. (…)”

 

Powody

Ani w jednym, ani w drugim przypadku nie poznaliśmy przyczyny likwidacji katalogu. W rezultacie pozostają jedynie domysły dlaczego tak się stało. Na próżno jednak szukać odpowiedzi w podanych informacjach. Oba katalogi w rankingu tego typu serwisów plasowały się na bardzo wysokich pozycjach. Były to świetne miejsca, w których pozostawienie linka do własnego serwisu było dobrym wyborem z racji ich siły. Co zatem teraz? Najlepszym rozwiązaniem jest poszukiwanie alternatyw, ponieważ w sieci wciąż istnieją równie wartościowe, zadbane i na bieżąco moderowane katalogi stron internetowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *