BLOG SEO

Usuwanie pola witryna internetowa z komentarzy WordPress

Jaki jest sens wyłączenia pola witryna internetowa w komentarzach?

Często pod wpisami zaobserwować można nic nie wnoszące opinie, w których zawarty jest odnośnik do strony autora danego komentarza. Użytkownicy w ten sposób zdobywają darmowe linki (dziesiątki, setki), dzięki którym – przynajmniej w teorii – ich strona ma uzyskać wzrost popularności w rankingu Google oraz większą ilość odwiedzin. Oczywiście nie chcę generalizować, bo pojawiają się również ciekawe, konstruktywne i wnoszące wartość dodaną komentarze. Są przypadki w których podanie linku jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Co jeśli jednak nie chcemy, aby inni w komentarzach na naszej stronie lub blogu linkowali się do swoich stron? Wyłączenie opcji pola witryna internetowa jest w takim momencie najlepszym rozwiązaniem.

 

Jak zatem wyłączyć pole witryna internetowa z komentarzy WordPress?

Wystarczy skopiować poniższy kod do notatnika, zapisać plik z rozszerzeniem php, a następnie spakować do zip i wgrać do WordPress -> wtyczki -> dodaj nową. Po instalacji wtyczki pozostaje już tylko jej włączenie. Spowoduje to brak wyświetlania pola witryna internetowa w komentarzach.

 

<?php

function disable_comment_url($fields)

{

unset($fields[‘url’]);

return $fields;

}

add_filter(‘comment_form_default_fields’, ‘disable_comment_url’);

?>

 

Gotowa wtyczka

Jeśli nie chcesz tracić czasu na tworzenie pliku wtyczki, gotowa wtyczka instalacji dostępna jest do pobrania tutaj.

Aby zainstalować wtyczkę, należy wejść w zakładkę wtyczki -> dodaj nową -> wyślij wtyczkę na serwer -> wybrać pobraną wtyczkę z dysku -> zainstaluj teraz -> włącz wtyczkę.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *