BLOG SEO

Usuwanie pola witryna internetowa z komentarzy WordPress

Jaki jest sens wyłączenia pola witryna internetowa w komentarzach?

Często pod wpisami zaobserwować można nic nie wnoszące opinie, w których zawarty jest odnośnik do strony autora danego komentarza. Użytkownicy w ten sposób zdobywają darmowe linki (dziesiątki, setki), dzięki którym – przynajmniej w teorii – ich strona ma uzyskać wzrost popularności w rankingu Google oraz większą ilość odwiedzin. Czasem są to również spamerskie komentarze, manualne lub wpisane przez roboty. Oczywiście nie chcę generalizować, bo pojawiają się również ciekawe, konstruktywne i wnoszące wartość dodaną komentarze umieszczone przez użytkowników naszego serwisu. Są przypadki w których podanie linku jest wręcz bardzo dobrym rozwiązaniem.

Co jeśli jednak nie chcemy, aby inni w komentarzach na naszej stronie lub blogu linkowali się do swoich stron? Wyłączenie opcji pola witryna internetowa jest w takim momencie najlepszym rozwiązaniem.

 

Jak zatem wyłączyć pole witryna internetowa z komentarzy WordPress?

Prosta, gotowa i bezpłatna wtyczka. Wypróbuj i daj znać!

Gotowa wtyczka instalacji umożliwiająca usuwanie linku w komentarzu dostępna jest do pobrania poniżej (sprawdź swoją wersję CMS WordPress):

w wersji 1.0 tutaj (starsze wersje WordPress <7.0)

w wersji 2.0 tutaj (nowsze wersje WordPress =>7.0)

Aby zainstalować wtyczkę, należy pobrać ją na dysk, wejść w zakładkę wtyczki -> dodaj nową -> wyślij wtyczkę na serwer -> wybrać pobraną wtyczkę z dysku -> zainstaluj teraz -> włącz wtyczkę.

Sprawdź, która wersja działa dla Twojego systemu! Niestety dokładnie nie jestem w stanie stwierdzić, która spełni swoje zadanie dla Twojego systemu CMS, dlatego musisz to sprawdzić samodzielnie.

Pamiętaj o wyczyszczeniu cache / danych, historii przeglądarki pomiędzy instalacjami, jeśli jedna z wtyczek nie spełni swojego zadania.

wtyczka

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *