BLOG SEO

Dlaczego warto rozbudowywać i aktualizować swoją stronę?

Czym jest aktualizacja strony WWW?

Aktualizacja strony to jej systematyczne odświeżanie, rozbudowa, modyfikacja oraz wzbogacanie w nowe, oryginalne treści, hiperłącza, grafikę, rozwiązania.

 

Dlaczego warto rozbudowywać i aktualizować swoją stronę?

Przede wszystkim dlatego, by strona WWW ciągle dostarczała nowych informacji, wyczerpywała określony temat, w pełni opisywała produkt lub usługę. Stanowiła dla odwiedzających cenne źródło informacji oraz wiedzy. Ważne, by dodawane informacje były aktualne, unikalne, napisane w autorski sposób. Działania te z kolei pozwalają na zdobycie przewagi nad konkurencją. Dzięki aktualizacjom strony, roboty sieciowe wyszukiwarek częściej ją odwiedzają, by zaindeksować nowo pojawiające się elementy. To z kolei prowadzi do potencjalnego zwiększenia zasięgu oferty produktów lub usług. Wzrasta ilość unikalnych odwiedzin. Istotnym narzędziem w tek kwestii jest audyt strony, czyli analiza strony pod kątem SEO, a następnie jej optymalizacja.

 

Rewizja strony

Swoistego rodzaju „rewizja strony” przez roboty jest czymś wysoce oczekiwanym i pożądanym, w sytuacji kiedy to roboty same odwiedzają stronę z racji pojawiających się zmian, bez upominania się o to przez właściciela strony. Witryny często aktualizowane mają również większą szansę na uzyskanie naturalnych linków zwrotnych, gdyż to inni użytkownicy sieci chętniej będą polecać stronę dalej innym użytkownikom, wiedząc, iż jest ona wartościowa.

 

Dbaj o swoją stronę internetową

Niestety w tym temacie trzeba również zwrócić uwagę na pojawiające się nieetyczne techniki aktualizacji i rozbudowy stron WWW, a co za tym idzie pojawieniem się tzw. „złego SEO”. Jest to kopiowanie tekstów z innych stron (bez podawania źródeł), niejawne przekierowania lub linki, a także ukryte teksty. Takie działania nigdy nie są i nigdy nie będą uznawane przez wyszukiwarki o odpowiednich algorytmach. Dlatego też nie warto podejmować tego ryzyka. Jedyne co pozostaje, to działać w zgodzie z obowiązującymi standardami zasad SEO, na bieżąco aktualizować i dbać o swój serwis.

 

Bezpieczeństwo

Każda aktualizacja wersji CMS oraz wtyczek niesie za sobą zwiększenie bezpieczeństwa strony i jej użytkowników. Błędy są cyklicznie naprawiane przez programistów, wiele zgłoszeń pochodzi od samych użytkowników co przyspiesza proces napraw, a sam system jest ciągle rozwijany i doskonalony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *